Мульчування

Мульчування

Мульчування захист поверхні ґрунту навколо рослин різними матеріалами
Мульчування – агроприйом, який передбачає захист поверхні ґрунту навколо рослин різними матеріалами – так званої мульчею, яка буде оптимізувати повітряний і водний режими верхнього шару землі. По суті, це природного способу – опале листя в лісі виконують ту ж функцію захисту коренів і ґрунту.

Мульчування в господарському землеробстві проводять переважно навесні і восени, в ландшафтному облаштуванні, на газонах і клумбах – раз на рік при потребі. Мульчу засипають шаром не менше 2-х сантиметрів на добре зволожений ґрунт, очищену від великих бур’янів.

Характеристики

Яку користь можна отримати, використовуючи мульчування на садово-городній ділянці, на газонах або клумбах, в ландшафтному дизайні, облагороджування узбіч доріг:

– воно зберігає вологу ґрунту;
– служить природним кондиціонером;
– зберігає для коренів рослин тепло взимку і оберігає від надлишкового прогрівання їх влітку,
– зберігає ґрунт від розмивання;
– покращує структуру ґрунту, збагачує її корисними речовинами;
– регулює кислотність ґрунту;
– зберігає від вимивання і випаровування корисні речовини в ґрунті;
– мульча практично повністю заглушає ріст бур’янів;
– шар мульчі дозволяють розмножуватися корисним мікроорганізмам;
– мульча поліпшує естетичний вигляд зони застосування, може служити цікавим елементом дизайну;
– мульчування істотно зменшує трудомісткість землеробства, позбавляє від багатьох традиційних, здаються неминучими елементів догляду.

Мульча може бути органічною або неорганічної. Органічна мульча перегниваючи, збагачує ґрунт і водночас змінює її кислотність. Застосовувати органічну мульчу треба вибірково, враховуючи з якими культурами вона буде використовуватися.

Неорганічна мульча найчастіше декоративна (гранітна і мармурова крихта, камінь, гравій, щебінь, сланець, кольорові синтетичні матеріали та ін.) І виконує разом з практичними завданнями і естетичні. Можна продумано поєднувати органічну або неорганічну мульчу.

В мульчуванні  використовується:

 – папір марки МС-8В

 – картон марок МС-10В, МС-11В, МС-12В

Вибір мульчі визначається доступністю тих чи інших матеріалів. У деяких регіонах солому використовують там, де поруч пшеничні поля, тирса – де поруч є лісопильня.
Кращий вибір для міста – придбати спеціальний екологічно безпечний недорогий матеріал багаторічного використання – мульчу целлюлозную. Мульча целюлозна, будучи органічним матеріалом, має безліч корисних властивостей неорганічного.

Мульчування ґрунту – переважний метод і для ґрунту, і для рослин, і для людини.