Ековата стандарт

Ековата стандарт

ЕКОВАТА– екологічно чистий, гіпоалергенний тепло- й звукоізоляційний матеріал. Який виготовляють з переробленої макулатури нищої якості, таких марок МС-10В, МС-11В, МС-12В, МС-13В. Зовні це подрібнена волокниста целюлозна маса, оброблена мінеральними добавками – антисептиками і антипіренами, яка нагадує щільний пух білого або жовтого кольору. Як мінеральну добавку (19%) до деревної целюлози зазвичай використовують борну кислоту (антисептик) та буру (антипірен). Нешкідливість мінеральних добавок очевидна, адже це відомий старовинний спосіб позбавлення від мурах, тарганів і гризунів: змішати картопляне пюре з бурою або борною кислотою і забрати доступ до води. Самі борати не отруйні, але зв’язують вологу та спричиняють зневоднення живого організму.

Характеристики

Технічні характеристики та властивості ЕКОВАТИ

– Щільність ізоляції – 30-70 кг/м³ (залежить від сфери застосування).
– Теплопровідність – 0,036-0,041 Вт мс (залежить від технології монтажу).
– Класи горючості: Г1 – слабо займисті, В1 – важкозаймисті, Д1 – з малою димоутворювальною здатністю ; (СНиП 21-01-97. «Пожежна безпека будівель і споруд»).
– Вогнестійкість конструкцій – вища ніж із застосуванням волокнистих утеплювачів, незважаючи на знижений клас горючості. Пояснюється низькою інфільтрацією (продувністю) Ековати. Наприклад, вогнестійкість гіпсокартонних перегородок, утеплених Ековатою, становить 0,65 год.
– Повітропроникність – низька при щільності матеріалу 30,6-40,0 кг/м³ всього (80120) х10-6 m3/msPa.
– Паропроникність – 0,3 мг / (м * год * Па).
– Сорбційне зволоження по ГОСТ 17177.5 за 72 години – 16%.
– Морозостійкість – більше 80-ти років.

Значення pH = 7,8-8,3. Ековата є хімічно пасивним середовищем і не викликає корозію металів та інших матеріалів, які контактують з нею.

Звукоізоляція – чудова. Для конструкцій із застосуванням матеріалу (наприклад, гіпсокартон 12,5 мм + шар ЕКОВАТИ 50 мм) звукоізоляція для повітряного шуму 63 дБ. Для порівняння: індекс ізоляції конструкції з 2-х шарів гіпсокартону зі звукоізоляційним прошарком з плити Лайт Баттс («Rockwool») товщиною 100 мм – всього 37 дБ !!!

Гігієнічність – підтверджена відповідними висновками. У матеріалі немає токсинів, він не викликає алергію. Можливість застосування у всіх типах будівель.

Технологічність – легкість і висока швидкість виконання монтажу, 100%-на заповнюваність усіх швів, пазух, кишень, безшовна ізоляція (відсутність «містків холоду»).